• (+48) 12 889 99 74

Ziemia do róż

5907813163128
1
120
40

Ziemia do róż Biovita to specjalistyczne podłoże przygotowane z myślą o sadzeniu i przesadzaniu wszystkich rodzajów róż. Doskonale nadaje się do...

Ziemia do róż Biovita to specjalistyczne podłoże przygotowane z myślą o sadzeniu i przesadzaniu wszystkich rodzajów róż. Doskonale nadaje się do upraw gruntowych, doniczkowych,w skrzyniach i szklarniach.
Róże to piękne rośliny znane ogrodnikom na całym świecie od setek lat, występujące w tysiącach odmian, dlatego stworzyliśmy podłoże dopasowane do ich potrzeb.
Odpowiednio dobrany skład chemiczny i fizyczny, a także obecność mikro i makroelementów zapewnia roślinom dogodne warunki rozwoju i wegetacji. Dodatek perlitu w podłożu napowietrza, magazynuje wodę i utrzymuje odpowiednią wilgotność ziemi. Wszystkie te cechy zapewniają różom dobry wzrost i obfite kwitnienie.

Ziemia do róż BIOVITA zawiera odpowiednią dawkę startową nawozu, z tego względu po wysadzeniu lub przesadzeniu roślin podłoże nie wymaga nawożenia przez okres około4-6 tygodni.
Podłoże gotowe do użycia.

Kilka przydatnych informacji :
- rozróżniamy wiele rodzajów róż: wielkokwiatowe, rabatowe, krzaczaste inaczej parkowe, pnące i okrywowe.
- przy wyborze stanowiska, warto pamiętać, że róże lubią miejsca słoneczne, najlepiej nieco osłonięte przed silnym wiatrem.
- róże kupione w pojemniku możemy praktycznie sadzić przez cały rok z wyjątkiem okresu kiedy gleba jest zmarznięta, natomiast róże z gołym korzeniem sadzimy poza okresem wegetacji, jesienią ewentualnie wiosną.
- sadząc roślinę w pojemniku nie zapominamy o warstwie drenażu, np. keramzyt Biovita,
- podlewanie: róże podlewamy regularnie i dosyć obficie
- nawożenie: w pierwszym roku po posadzeniu nawozimy umiarkowanie najlepiej połową zalecanej dawki. Dobrze sprawdzą się nawozy naturalne. W drugim roku nawożenie można zwiększyć do pełnej dawki przewidzianej na opakowaniu nawozu.