• (+48) 12 889 99 74

Ziemia do kaktusów i sukulentów

5907813162985
10
360
10

Kaktusy i sukulenty w swoim naturalnym środowisku rosną w trudnych i wymagających warunkach, dlatego stworzyliśmy podłoże, które jest dopasowane...

Ziemia do kaktusów i sukulentów to specjalistyczne podłoże przygotowane z myślą o sadzeniu i przesadzaniu kaktusów i innych sukulentów. 

Kaktusy i sukulenty w swoim naturalnym środowisku rosną w trudnych i wymagających warunkach, dlatego stworzyliśmy podłoże, które jest dopasowane do ich potrzeb. Zastosowane w podłożu w znacznych ilościach dodatki mineralne, takie jak keramzyt, powodują, że struktura podłoża jest porowata i przepuszczalna. Pomaga to regulować gospodarkę powietrzną i wodną, zapobiega zastojowi wody i chroni korzenie przed nadmiarem wilgoci.

Ziemia zawiera odpowiednią dawkę mikro i makro elementów niezbędnych do prawidłowego wzrostu roślin. Podłoże wieloskładnikowe, gotowe do użycia.

Kilka przydatnych informacji :
- kaktusy lubią dobre nasłonecznienie, można je uprawiać na parapetach od strony południowej, a także w szklarniach i oranżeriach. Wyjątkiem są kaktusy szczepione (kolorowe główki) które nie powinny stać w pełnym słońcu.
- podlewanie powinno być bardzo oszczędne, zwłaszcza w okresie zimowego spoczynku. W tym czasie dobrze wpływa na nie obniżenie temperatury otoczenia do 10-15 stopni.
- przesadzanie kaktusów najlepiej wykonać jesienią lub zimą, należy przy tym uważać aby nie uszkodzić systemu korzeniowego roślin, a bryłę korzeniową delikatnie oczyścić z obumarłych części.
- sadząc roślinę w pojemniku nie zapominamy o warstwie drenażu, np. keramzyt Biovita.

Zastosowanie: 

 
Idealnie nadaje się do sadzenia i przesadzania kaktusów w donicach oraz wszelakiego rodzaju sukulentów w pojemnikach oraz gruncie. 

Naturalne, organiczne podłoże do uprawy kaktusów oraz wszystkich sukulentów np. wilczomlecza, rojnika, rozchodnika, aloesu. 


pH : 5,7 - 6,8